Полювання в Україні

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Полювання з гончаками на зайця.

 
Полювання з гончаками на зайця - поширене російське полювання - досить важка і стомлива, проте, одночасно красива і захоплююча. Удачливість цього полювання залежить зазвичай від численних нюансів: від числа зайців і якості собак, від досвіду мисливця і погоди. Успіх на такому полюванні вирішує все ж гончак. Собака, що марно гавкає, майже відразу кидає зайця, викликає тільки роздратування позбавляє полювання сенсу. Правда, можна і при такому собаці підстрілити зайця, але це не дає такого ж задоволення, яке отримуєш від тривалого захоплюючого гону.

Від гончака потрібно передусім гостре чуття і невтомність. "Паратость" (швидкість, легкість) не є основною якістю гончака. "Піші" собаки женуть значно спокійніше; заєць припиняється, починає прислухатися і підстрілити його легше. Проте тихоходи також не підходять мисливцеві: вони дуже уповільнюють темп полювання. Слідує, очевидно, дотримуватися "золотої середини", роблячи вибір між пішою і паратой гончаками.

До часу дозволу на полювання з гончаками на зайця, листопад зазвичай закінчується, настають прохолодні вологі дні - гончак вже практично повністю володіє своїм чуттям і набагато довше зберігає сили.

Охота з гончаками на зайця пов'язана з довгими перебіганнями і переходами. Необхідно постійно підбадьорювати собак голосом або за допомогою рогу і, поки гончаки не зможуть підняти зайця, безперервно допомагати їм, витоптуючи самі глухі місця. Але застосовувати ріг потрібно акуратно, інакше гончаки, звикнувши до звуків, перестають потім бігти на заклик. Якщо людина сама піднімає зайця, він тут же накликає свої гончаки (якщо, правда, вони не завантажені гоном, оскільки в цей час відкликати собак не рекомендується).

Основна мета на полюванні з гончаками - якнайскоріше підняти звіра. За наявності навченого собаки багато що залежить безпосередньо від людини. Як тільки звір піднятий, всякий шум необхідно припинити. Перебігати буває необхідно, від цього часто залежить можливість самого пострілу. Але навіть при бігу не можна занадто шуміти і стукати.

Полювання вимагає знання звичок зайця. Він практично завжди повертається на місце свого лежання і багато разів проходить по одних і тих же місцях. Кожен мисливець намагається дочекатися повернення звіра до місця лежання і все-таки украй рідко може вистояти до кінця.

Для успішного полювання на зайця вимагається знати звички і звички зайця відносно до природних умов і пори року. Так, наприклад, глибокої осені біляки годуються, як правило, на озимині. Якщо поблизу немає полів, біляк перебігає на годування в молодий осичняк, на обкошені полянки. Залягає він найчастіше в таких місцях, які покриті досить густою травою, у буреломі, в щільному сосняку, під вершиною зрубаного дерева. Сухої осені заєць тримається недалеко від річок, озер, струмків, в сиру - на сухих височинах.

Найвигідніше охочому ставати на просіках, на дорогах, в рідкісних волосінях, на невеликих полянках в густому лісі, недалеко від боліт, де любить ховатися заєць.

Ставати завжди потрібно так, щоб вітер задував з боку звіра у бік мисливця. Якщо так встати немає можливості, то краще зовсім не наближатися до лазу і встати туди, коли собаки вже переведуть зайця через нього.

На лазу потрібно влаштуватися якнайкраще: оглядітися, чи можна добре прицілитися по тих напрямах, звідки може вискочити заєць; прибрати сухі гілки, щоб вони не репнули під ногами, а по пороші слід ретельно утоптати сніг, інакше він може заскрипіти. Потім потрібно розрахувати відстань від вибраного місця до пропусків між деревами, звідки може вискочити звір. На лазу вимагається постійно бути готовим вистрілити. Необхідно дотримувати абсолютну тишу.

Стояти на лазу потрібно як можна більше потайно і нерухомо; стають так, щоб можна було побачити те місце, звідки може вискочити звір, а верхня частина тіла повинна зливатися з фоном. Саме хороше місце - біля дерева, особою в ту сторону, звідки чекають зайця; необхідно щільно притиснутися до дерева спиною, постаратися з ним злитися.

Вставати за деревом не варто, оскільки мисливець обов'язково виглядатиме із-за нього, і заєць його помітить набагато швидше. У кущах варто вибирати місце так, щоб перед людиною знаходився кущ нижче, а за ним - вищий; якщо подібного куща немає, то потрібно обрізувати гілки так, щоб кущ прикривав охочого тільки до рівня грудей і ніщо не могло йому перешкодити дивитися вперед. У очеретах варто ставати поряд з краєм очеретів, а перед собою їх потрібно обрізувати. Тут краще одягати жовтуватий одяг, а не темну. На мисливцеві не має бути абсолютне нічого блискучого або яскравого.


 

ЦІКАВЕ

контекстная реклама дешево

Пошук

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Який буває полювання?
всякої справжньої більшої дикої прийшлої хорошою оголошеної підводного соколиного вдалою королівської останній нічній великої минулого першої інший качиної відкритої вільної псовим царської доброї знаменитої особливої ​​прекрасної відмінною славної імператорської забороненої спільної летючої влаштованої сьогоднішньої невдалої серйозної небезпечної призначеної ведмежою легальної щасливою осінньої звичайної довгої великий будь дивною щурячої організованою нової калидонской ранкової найменшої загінного зимової дозволеної чудовою браконьєрської кривавої успішної поганий майбутньої грандіозної левової
Що може полювання? Що можна зробити з полюванням?
початися тривати закінчитися йти виявитися прірву вийти вдатися завершитися піти погодитися скінчитися вестися ставати вдаватися прийняти проходити Притомився поновитися доставляти закінчитися охопити допомагати обіцяти бути давати виконати зірватися перетворитися починатися приймати проноситися завести загрожувати залишитися ходити принести використовуватися грати кінчатися тривати погоджуватися підкоритися видатися взятися підійти вважатися увінчатися запропонувати відбутися вступити займати привести зібратися взятися вимагати роздавати постачати відповісти зайняти піти відняти вийти віддати
Асоціації до слова полювання
відьма олень лисиця людина лев слон тигр ведмідь вовків кабан звір птах скарб щур тюлень голова кабанів ліс вампір качка кит зміна злочинець Снарк дичину вбивця котик гора пірат чоловік тварина куріпка ріг лисиця жінка кролик мисливець мамонт муха собака вепр акула гончак чоловік зайців перевертень ніч бандит привид миша утікач фазан буйвол бізон сокіл єдиноріг лось група чудовисько пустеля вовк рушницю дракон антилопа
Синоніми слова полювання
жадібність жадання воля готовність спрага бажання свербіж лов нетерпіння облава хіть цькування хотіння
Гіпероніми слова полювання

    
добування видобуток

Гіпоніми слова полювання

    
облава цькування