Полювання в Україні

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Полювання на зайців


Полювання на зайців вважається одним з найбільш популярних в Росії видів полювання. Зайці, що живуть на просторах нашої Батьківщини, можна розділити на чотири основні підвиди: русак, біляк, маньчжурський заєць і толай. Крім того, зрідка ще зустрічається помісь біляка і русака, або, як його ще називають, стусан.

Біляк і русак - найпоширеніші у нас види зайців - вони прекрасно знайомі кожному мисливцеві. Ці два види зайців досить значно відрізняються один від одного і по ареалу мешкання і по звичках, і за деякими біологічними характеристиками.

Біляк є лісовим мешканцем, він живе в самих різних лісах, правда, вважаючи за краще, такі, де зустрічаються січі, покриті високою густою травою, ялинники, болота, зарослі осокою, осичняки, чию кору він особливо охоче вживає взимку.

Русак мешкає у відкритих місцях (заливні луги, степи, поля) і, старанно уникаючи занадто густого лісу, відвідує лише фруктові сади і польові переліски, приносячи їм частенько серйозну шкоду, обгризаючи кору плодових дерев.

Біляк влітку живиться осокою, втечами чорниці, травою, листям дерев, і, рідше, грибами; взимку він живиться в основному деревною корою. Заєць-русак же в літній поїдає хлібні злаки і польові трави, а взимку - відкопує з-під снігу озимі сходи, сіно на токах, залишки овочів в городах і т. п.

Ці тварини оточені численними ворогами; за ними постійно полюють рись, вовк, лисиця, яструб, пугач і сова. Основний захист зайця від ворогів - його швидкі і витривалі ноги. Потрібно відмітити, що поширена думка про надзвичайне боягузтво зайця помітно перебільшена і не зовсім точно, оскільки практично будь-який звір рятується від мисливців втечею.

Тропление (так називається полювання на зайців по пороші) може проводитися як з гончими собаками, так і без них - по заячих слідах. Тропление русака - справжнє мистецтво, мисливець його опановує в процесі тривалої практики. Але і для дуже досвідченого мисливця-слідопита полювання буде успішним тільки тоді, коли є відповідні умови для подібного полювання. Важливі умови, що допомагають успіху при полюванні троплением, - хороші порошить і погода.

Якщо сніг, рівно і що густо покриває землю, припиняється напередодні увечері, то заєць, за день що зголоднів, виходить вночі на годування, залишаючи при цьому на свіжому снігу друкарський довгий слід (так званий "довгий" малик). У разі, якщо сніг перестає йти тільки перед самим світанком, то заєць або не встає зовсім, або виходить тільки короткий малик. Зрозуміло, що охота на русака при "довгому" малике буде набагато успішніше.

У теплу погоду або відлигу охота на зайця зазвичай вдаліша. Заєць лежить дуже міцно, і підібратися до нього на відстань пострілу, зрозуміло, легше. При морозі зазвичай заєць не підпускає мисливця близько.

Заєць практично ніколи не влаштовується у відкритому полі, він намагається вибирати укриття: це може бути сніговий шар, бур'ян, ярок, ямки, кущі, і ін. Полювання на зайців закінчується вдалим пострілом, зазвичай, саме біля подібних укриттів.

Якщо дме вітер, то заєць старається лягає мордою до нього де-небудь в укритті. Тому підбиратися до нього потрібно проти вітру, ззаду, щоб він не зміг помітити мисливця.

Читати малик (заячі сліди) непросто. Якщо декілька тихих днів сніг не йде, кількість заячих слідів постійно збільшується, і полювання вимагає достатньої зіркості і уміння, щоб людина змогла відрізнити старий слід від свіжого. При поземці охота в полі на зайця майже завжди не ефективна. Поземка здуває і замітає практично усі сліди. Якщо на слідах людина побачить хоч би невеликі зірочки-сніжинки, це говорить про те, що слід вже не свіжий.

Вести полювання на зайця найдобріше під час так званої "мертвої пороші". Така пороша засипає усі сліди і сніг чистим, і тільки дуже свіжі сліди, ведучі, як правило, на лежання звіра, роблять її дуже живописною. Охота по свіжих слідах майже завжди призводить до успіху.

Вдале полювання по пороші дуже сильно залежить від обережності і просчитанности кожного кроку, від готовності до пострілу по зайцеві, що вистрибнув з якого-небудь куща.


ЦІКАВЕ

контекстная реклама дешево

Пошук

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Який буває полювання?
всякої справжньої більшої дикої прийшлої хорошою оголошеної підводного соколиного вдалою королівської останній нічній великої минулого першої інший качиної відкритої вільної псовим царської доброї знаменитої особливої ​​прекрасної відмінною славної імператорської забороненої спільної летючої влаштованої сьогоднішньої невдалої серйозної небезпечної призначеної ведмежою легальної щасливою осінньої звичайної довгої великий будь дивною щурячої організованою нової калидонской ранкової найменшої загінного зимової дозволеної чудовою браконьєрської кривавої успішної поганий майбутньої грандіозної левової
Що може полювання? Що можна зробити з полюванням?
початися тривати закінчитися йти виявитися прірву вийти вдатися завершитися піти погодитися скінчитися вестися ставати вдаватися прийняти проходити Притомився поновитися доставляти закінчитися охопити допомагати обіцяти бути давати виконати зірватися перетворитися починатися приймати проноситися завести загрожувати залишитися ходити принести використовуватися грати кінчатися тривати погоджуватися підкоритися видатися взятися підійти вважатися увінчатися запропонувати відбутися вступити займати привести зібратися взятися вимагати роздавати постачати відповісти зайняти піти відняти вийти віддати
Асоціації до слова полювання
відьма олень лисиця людина лев слон тигр ведмідь вовків кабан звір птах скарб щур тюлень голова кабанів ліс вампір качка кит зміна злочинець Снарк дичину вбивця котик гора пірат чоловік тварина куріпка ріг лисиця жінка кролик мисливець мамонт муха собака вепр акула гончак чоловік зайців перевертень ніч бандит привид миша утікач фазан буйвол бізон сокіл єдиноріг лось група чудовисько пустеля вовк рушницю дракон антилопа
Синоніми слова полювання
жадібність жадання воля готовність спрага бажання свербіж лов нетерпіння облава хіть цькування хотіння
Гіпероніми слова полювання

    
добування видобуток

Гіпоніми слова полювання

    
облава цькування